Social media

Wywiady

Wierzbicki: W walce z Vovkiem udowodniłem, że mam mocny charakter. Jutro chcę pokazać coś nowego w swoim boksie

Opublikowano

dnia

Już jutro na gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie kolejną zawodową walkę stoczy Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO). Polak zmierzy się z Louisem Greenem (10- 1, 5 KO).

 

Konrad Kryk: Start w Częstochowie to twój ostatni przystanek przed poziomem europejskim?

Łukasz Wierzbicki: Mam jeszcze jedną walkę w listopadzie (na MB Boxing Night 6 – przyp. red.). Zobaczymy jaki będę jutro i w listopadzie, ale zdaję sobie sprawę, że mam już 28 lat. Do końca roku będę miał na koncie 20 walk. Będzie 20-0. Trzeba podjąć jakąś męską decyzję. Jak to się mówi po angielsku: ,,sink or swim” (pływaj lub utoń).

W trzech walkach po kolei: Żeromiński, Kiduku, Vovk, zdarzyły ci się kontuzje w okolicach oka, mocno utrudniające robotę w ringu. Czy wpływa to na twoje nastawienie? Jest obawa przed ponownym urazem?

Te rozcięcia miałem tak naprawdę dwa razy. I to były rozcięcia po ciosach głową, szczególnie widoczne w przypadku ,,Żeromy”. Jeśli ktoś uderzy głową, to rozcięcie się pojawi. Nie było takiej sytuacji po ciosie.

W pojedynku z Kiduku jedno oko miałeś praktycznie zamknięte przez opuchliznę.

Tam faktycznie przez półtorej rudny faktycznie nie widziałem nic na jedno oko, dopóki tej opuchlizny nie ściągnęli. Nie wiem czy jestem urodzony pod jakąś szczęśliwą gwiazdą? (śmiech). Jakoś wychodzę z tych sytuacji. Potrafię się tak dostosować, że niezależnie od tego co się stanie w ringu, to ja potrafię wygrać.

Starcie z Vovkiem było testem psychiki? Na pewnym etapie walki wielu było przekonanych, że zostaniesz złamany, a to ty złamałeś rywala.

Wróciłem, zmartwychwstałem. (śmiech). Wiadomo, że ciosy poniżej pasa zabrały mi trochę tlenu. Po pierwszym ciosie aż mnie w brzuchu zabolało, wytrąciło mnie to z rytmu psychicznego. Jesteś przygotowany, wiesz jaką masz taktykę, a tu nagle dostajesz bombę poniżej pasa, idzie kilka fauli. Straciłem skupienie i zabrało mi dwie rudny, żeby do tego skupienia wrócić. Przez ten czas nie wyglądało to dobrze, ale potem odwróciłem losy i wygrałem. To się liczy. Pokazałem, że mam charakter i się nie poddaję. Mocny charakter, który we mnie tkwi gdzieś wychodzi. Wychodzisz do ringu z Vovkiem. Gościem dużym, silnym, który ciągle prze do przodu. Wytrzymałem i psychicznie i kondycyjnie i jestem podbudowany tym co pokazałem.

Twój przeciwnik na jutrzejszej gali Tymexu, Louis Greene (10-1, 5 KO), to zawodnik wyższy od tych, z którymi ostatnio boksowałeś. Ma 183 cm wzrostu. Kategoria półśrednia jest bardzo mocno obsadzona i jest tam coraz więcej pięściarzy dysponujących dobrymi warunkami fizycznymi. Rywal dobierany był też pod tym kątem?

Nie wiem czy kwestia wzrotu ma tak duże znaczenie. Zobacz przyklad Manny’ego Pacquiao. Ma 1,70m?

Nawet mniej, pewnie w okolicach 167 cm wzrostu, tutaj Boxrec często przekłamuje.

Shawn Porter – 1,70? A bije się z większymi facetami. Ja mam 1,78 i nie uważam, żebym szczególnie odstawał warunkami. Na sparingach na Florydzie musiałem mierzyć się z wyższymi rywalami. Najważniejsze jest dla mnie walczyć z coraz mocniejszymi sportowo przeciwnikami, niekoniecznie skupiam się na różnicy warunków fizycznych.

Ewa Brodnicka podkreśla, że ciągle uczy się nowych rzeczy pod okiem Gusa Currena – wcześniej ich celem była poprawa lewego prostego, ostatnio skupili się na półdystansie i zwiększeniu ilości bitych ciosów. Również jesteś trenowany przez Gusa. Są takie elementy, na które szczególnie zwracacie uwagę na obozie przygotowawczym?

Wcześniej pilnowaliśmy, by zafunkcjonowała prawa ręka. Teraz ćwiczymy sporo akcji w półdystansie. To jest ta rzeczy, którą muszę najbardziej poprawić. Uważam, że mam naprawdę dobre nogi i jeśli nie muszę walczyć w półdystansie, to po prostu tego nie robię. Wiadomo jednak, że mogę być do tego po prostu zmuszony. Poziom rywali będzie rósł i będą takie walki, gdzie będę musiał dobrze prezentować się w tej płaszczyźnie. Dlatego właśnie pracujemy nad tym elementem. Mam nadzieję, że jutro będę mógł pokazać coś nowego.

Dziękuję za rozmowę

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne