Social media

Artykuły

Walki na gołe pięści na zasadach „Gromda” również na galach bokserskich Tymexu

Opublikowano

dnia

Już wkrótce odbędzie się pierwszy turniej „Gromda” w boksie na gołe pięści. Główna nagroda cyklu to 100 tysięcy złotych. Pomysłodawcy zamierzają dodatkowo organizować takie walki na galach pięściarskich „Tymex”. Pierwsze zawody tej grupy w czasie pandemii – 11 lipca.

„Mamy już wszystko przygotowane na inauguracyjny turniej federacji Gromda w boksie na gołe pięści, który z pewnością mocno uatrakcyjni polski rynek sportów walki. Czekamy jeszcze na kolejne decyzje rządu ws. obostrzeń dotyczących funkcjonowania w okresie pandemii koronawirusa. Być może udałoby się zorganizować imprezę np. z ograniczoną liczbą kibiców. Na razie szykujemy się pod kątem zamkniętych zawodów, z których transmisję będzie można obejrzeć w systemie Pay-Per-View” – powiedział jeden z założycieli organizacji Gromda – Fight Club Mariusz Grabowski.

Już wcześniej przedstawiciele „Gromdy” informowali, że chętnych do udziału w turnieju było ponad 200. Wśród nich zawodnicy wywodzący się z boksu, karate, MMA, kickboxingu, ale także grający w piłkę nożną czy koszykówkę. W gronie uczestników jest medalista mistrzostw Polski w kickboxingu w twardej odmianie K-1.

„Zgłaszali się także sportowcy zagraniczni, lecz granice są pozamykane i na razie nie są brani pod uwagę. Z pewnością konkurencja byłaby jeszcze większa. Ale i tak jesteśmy zadowoleni, bowiem do pierwszych zawodów i do tzw. extra walk zakwalifikowaliśmy bardzo dobrych zawodników. Kolejno są oni prezentowani na portalach społecznościowych. Jeśli chodzi o termin i miejsce, chcemy aby to jeszcze pozostało tajemnicą. Koniec maja, początek czerwca – to już wkrótce… Wiemy od kibiców, że po blisko trzech miesiącach przerwy czekają na emocjonujące walki o stawkę” – stwierdził Grabowski.

Szef Tymexu przyznał, że pierwszy turniej „Gromda” odbędzie się w studiu telewizyjnym, a być może – o ile rząd i ministerstwo na to pozwolą – w hali sportowej. Rozpatrywana jest także opcja imprezy plenerowej, chociaż problemem mogą być „kaprysy pogody”.

„Plany dotyczące walk na gołe pięści obejmują także nasze gale w boksie zawodowym. Nie wykluczamy, że na imprezach Tymexu będą rozgrywane pojedynki na zasadach federacji Gromda. Kilku zawodników teamu Tymex Boxing wyraziło chęć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Połączenie tradycyjnego boksu profesjonalnego z rywalizacją bez rękawic, choć oczywiście nie w bezpośrednich potyczkach, to coś czego jeszcze nie było w Polsce” – dodał Mariusz Grabowski, który wraz z synem Marcelem promuje takich pięściarzy, jak mistrzyni świata WBO Ewa Brodnicka, Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński, Łukasz Wierzbicki. Michał Żeromiński oraz wielu innych.

Pierwsza gala Tymexu w czasie pandemii jest zaplanowana na 11 lipca.

„Mamy już pomysł na obsadę zawodów, ale najpierw czeka nas wyzwanie pt. Gromda. Każdy zawodnik będzie ze swoim trenerem, z kolei tzw. cutmen został wyznaczony przez federację. Łącznie będzie ok. 50 osób. Każda z nich ma obowiązek ściśle przestrzegać obowiązujących wytycznych” – podkreślił Grabowski.

Areną będzie mały ring o wymiarach 4 x 4 metry, który będzie predestynował mocno ofensywnych fighterów, nastawionych na nokauty. „Boks powraca do korzeni, a fani spragnieni prawdziwych walk na gołe pięści, z poszanowaniem honorowych zasad, czekali na to od zawsze. Gromda wchodzi do gry!” – napisali na swojej stronie organizatorzy.

 

Informacja prasowa.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Boks przypomina grę w szachy, tylko rozgrywaną tysiąc razy szybciej.

— Hugh Laurie, wywiad, 2009
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne