Social media

Wywiady

Trener Taylora: Kluczowe było dla nas przejście z walki na dystans do pracy w półdystansie

Opublikowano

dnia

W nocy z soboty na niedzielę Josh Taylor (16-0, 12 KO) pokonał na punkty Regisa Prograis (24-1, 20 KO), unifikując tym samym tytuły mistrzowskie federacji WBA i IBF w wadze superlekkiej i zdobywając wakujący pas magazynu ,,The Ring”. Pojedynek ten był finałowym starciem turnieju WBSS, więc do trofeów Szkota dołączył puchar Muhammada Alego.

Z głównym trenerem Taylora, Shanem McGuiganem, miałem okazję porozmawiać bezpośrednio po gali w Londynie.

 

Konrad Kryk: Wielu ekspertów przewidywało, że ponownie ustawisz swojego zawodnika na aktywny jab, ciągłe dystansowanie. Niektórzy spodziewali się powtórki z pojedynku Groves-Eubank, dostaliśmy jednak wojnę z dużą ilością półdystansu. Jaka była taktyka na pojedynek?

Shane McGuigan: Regis to zawodnik niebezpieczny gdy stworzy mu się dystans do zadania mocnych ciosów. Musieliśmy być pewni, że Josh będzie tak ostry, jak tylko może, tak żeby w walce z bliska nie zostawiał odsłoniętych miejsc i nie przyjmował zbyt wielu uderzeń. Trudno utrzymać Regisa na dystans, ale gdy już jest związany w półdystansie, to nie bije dużo. Kluczowe było dla nas przejście z walki na dystans na walkę z bliska. To był plan na ten pojedynek.

Twarde rundy z Barańczykiem i Postołem były dla was dobrą lekcją?

Tak, choć każda walka jest inna. Josh musi dostosowywać się do rywali i robić w ringu różne rzeczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że to, co zadecydowało dzisiejszej nocy to serce. Serce do walki, które pozwoliło przetrwać kryzysy w poprzednich starciach. To dało odpowiedni napęd do wszystkich naszych działań. Tamte problemy, z których wyciągnęliśmy wnioski, były dobrym testem. Nie sądzę, by Prograis przeszedł taki test. Pokonał Indongo, pokonał Flanagana, ale oni nie byli nawet na jego poziomie. Z Relikhem boksował więc tak samo. Siła napędowa i to co zyskaliśmy z poprzednich walk przeważyło na naszą korzyść.

Ben Davison pracuje z Tysonem Furym, Ty masz już za sobą pełną sukcesów współpracę z wieloma zawodnikami. Czy to czas, gdy młode pokolenie przejmuje trenerską pałeczkę?

Możliwe. Nie można jednak negować wagi doświadczenia. Doświadczenie to coś, co ciągle nabywam. Trzy tytuły z Carlem Framptonem – zacząłem go trenować, gdy miałem 25 lat. Pracowałem z Davidem Hayem pod koniec jego kariery, choć nie zrobiliśmy zbyt wiele. George Groves zdobył mistrzostwo. Teraz sukces osiągnął Taylor. Doświadczenie jest ważne, ale bardzo cieszy, że coraz więcej młodych ludzi chce się realizować jako szkoleniowcy. Nigdy nie możemy jednak zapominać o ludziach, którzy robili to przez dekady i robili to dobrze. Młodzi mają wielką szansę, ale z drugiej strony ten sport nie potrzebuje tak dużej ilości młodych ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym mówią i co robią. Wzorem są trenerzy tacy, jak Jimmy Tibbs, współpracujący ze mną w narożniku.

Dziękuję za rozmowę.

 

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

„Oczywiście, w boksie zdarzały się kontuzje i zgony – ale żadne z nich nie były
poważne”

— Alan Minter
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne