Social media

Wywiady

Trener Rivasa i Lemieux: Oscar miał najlepszy obóz w karierze. Kolejna walka Davida w superśredniej

Opublikowano

dnia

Konrad Kryk: Zaplanowana na grudzień 2018 roku walka Davida Lemieux z Tureano Johnsonem nie odbyła się z powodów zdrowotnych. David trafił do szpitala przed ważeniem w wyniku oporowego zbijania kilogramów. Kolejny start odbędzie się w superśredniej?

Marc Ramsay: Tak. Wówczas pojawiły się problemy z osiągnięciem limitu. David był odwodniony. Pojedynek w nowym limicie odbędzie się pod koniec roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

KK: Macie na oku już konkretnych rywali?

MR: Chcemy przetestować Davida w wadze superśredniej. Nie zależy nam na walkach na przetarcie. Prowadzimy rozmowy, to będzie solidne nazwisko.

KK: Superśrednia jest dziś wyładowana nazwiskami. Wymieńmy choćby Benavideza, Calluma Smitha, niedawno w tej kategorii zadebiutował Billy Joe Saunders.

MR: Dokładnie. Dzieje się tu dużo. Zobaczymy jakie opcje znajdą się na stole, jeśli chodzi o karierę Davida. Celujemy w duże wyzwania.

KK: Masz wrazenie ze ludzie oceniają dość niesprawiedliwie porażkę Lemieux z Billym Joe Saundersem?

MR: Stylistycznie to był koszmar. To było specyficzne zestawienie. David miał w swojej karierze przecież bardzo mocne wygrane. Tamtej nocy nie mógł znaleźć sposobu na Saundersa.

KK: Lemieux w wadze średniej bazował na fizyczności. Nie mówię o tym, że jego boks to wyłącznie siła, ale mocne nawodnienie i technika zadawania sierpów z wrzucaniem całej tej masy w szczękę rywala odgrywały dużą rolę. Jak będzie z tymi atutami w kategorii wyżej?

MR: Tak chcemy rozwinąć te atuty, ale jednocześnie utrzymać szybkość. David zawsze był mocny fizycznie, to prawda. Mamy odpowiednich ludzi od budowania formy fizycznej. Mamy nadzieję, że wszystkie atuty sprawdzą się kategorię wyżej.

KK: Starty w średniej to przeszłość?

MR: Nie jest tak, że mamy zamknięte drzwi na powrót wagę niżej. Teraz mamy w teamie ludzi, którzy dobrze zajmują się kwestią parametrów fizycznych. David byłby w stanie zrobić średnią, nie byłoby to bardzo trudne zadanie, ale być może to superśrednia będzie właściwym limitem. Przekonamy się już wkrótce.

KK: Oscar Rivas stanie w sobotę przed wielką szansą. Jak przebiegały przygotowania do jego pojedynku z Dillianem Whytem?

MR: Zdecydowanie był to najlepszy obóz w jego karierze. Przygotowania zaczęliśmy, tak jak to robiliśmy zwykle, w Montrealu. Trenowaliśmy dwa tygodnie, a potem udaliśmy się na trzy tygodnie do Bogoty w Kolumbii. Oscar miał tam okazję spędzić więcej czasu z rodziną, to ważne. Zrobiliśmy naprawdę ciężki obóz, a trzy tygodnie temu wylecieliśmy do Europy, żeby przyzwyczaić się do innej strefy czasowej. 21 dni na miejscu to sporo. Na obozie dawaliśmy z siebie wszystko i nakładaliśmy na Oscara takie obciążenia treningowe, jakich nigdy wcześniej nie miał. Jesteśmy gotowi na pokazanie najlepszej możliwej dyspozycji w ringu.

KK: Czy uważacie, że Whyte jest największym wyzwaniem w karierze Oscara?

MR: Pewnie, nie ma innej opcji. Ale wiesz co? To kwestia możliwości, kwestia skorzystania z szansy. Mamy przed sobą świetną okazję, by udowodnić, że Oscar to zawodnik z czołówki i przygotowaliśmy się naprawdę ostro, by zrealizować swoje cele. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy na obozie i zrobimy wszystko co w naszej mocy w sobotę. Jesteśmy pewni swego, ale ma to podstawy. Sprawimy niespodziankę, jestem o tym przekonany.

KK: Forma z pojedynku z Bryantem Jenningsem była podobna do tej dzisiejszej, czy mamy dużą różnicę na korzyść obecnej dyspozycji?

MR: Zdecydowanie mówimy o zupełnie różnych dyspozycjach. Dość powiedzieć, że zaraz po walce z Jenningsem Oscar musiał przejść operację barku. Bryant to był mocny rywal, starcie było dobre, ale w sobotę mierzymy się z kimś jeszcze lepszym. Mamy progres jeśli chodzi o parametry fizyczne, obóz przebiegł bez zakłóceń. Nie wydarzyło się po prostu nic, co mogłoby nam przeszkodzić. Tym razem cel jest większy.

KK: Planowaliście już następne posunięcia, czy czekacie na rozstrzygnięcie sobotniego pojedynku?

MR: Na razie skupiamy się na sobocie. To prawdziwe wyzwanie i konkretna robota. Dalsze plany muszą poczekać.

KK: Whyte ma niesamowitą serię zwycięstw. Chcecie to zepsuć?

MR: (śmiech) Właśnie tak – to jest nasz główny cel.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne