Social media

Wywiady

Sauerland: Finał WBSS w cruiser w styczniu 2020 roku

Opublikowano

dnia

Konrad Kryk: Kalle, chciałbym zapytać Cię o sytuację związaną z finałem WBSS w cruiser i pasem WBO. Pojawiły się nowe informacje, WBO nakazało Briedisowi obronę tytułu w rewanżu w ciągu 120 dni. Jak to wygląda z Twojej perspektywy?

Kalle Sauerland: Przed nami finał, przy czym pojawiła się sprawa z natychmiastowym rewanżem. Przedyskutujemy z WBO jak to rozwiązać.

Kiedy możemy spodziewać się finału?

Pierwotnie zakładaliśmy grudzień, musieliśmy poczekać ze względu na całe zamieszanie i teraz, potencjalnie, data to styczeń 2020 roku.

Plan żeby zakończyć drugi sezon w cruiser to więc kwestia pierwszej połowy roku? Nie ma mowy o przekładaniu finału np na jesień 2020?

Nie, nie, absolutnie. Musimy zrobić tę walkę. Obaj, Dorticos i Briedis, trenują naprawdę mocno i przechodzą okresy przygotowawcze. Wszyscy czekają na rezultat. WBO to nasi dobrzy przyjaciele od lat. Sprowadza się to do tego, że wszyscy czekają na finał. Z tego co wiemy Głowacki został wyznaczony na obowiązkowego pretendenta z ramienia WBC.

W stawce ustaleń dotyczących sytuacji Głowackiego jest więc jeszcze drugi pas. To bardzo skomplikowane.

Złożona sprawa. Zrobiło się to naprawdę pokręcone. Moja rola to doprowadzenie do finału. Zobaczymy jakie będą wszystkie decyzje, co się zmieni, kto co wybierze. Utrzymujemy to, co jest na razie w mocy. Moja robota to finał, najprawdopodobniej w styczniu.

Na jakim etapie są przygotowania trzeciej edycji turnieju?

W następnym mieisącu ogłosimy część szczegółów. Nie tylko harmonogram. Ponownie trzy wagi, może dwie, może jedna, a może cztery? Tego nie mogę jeszcze powiedzieć.

Ponownie spróbujecie połączyć lżejsze dywizje z tymi z drugiego końca skali w jednej edycji?

Budżet, opcje, dostępni zawodnicy – to kluczowe rzeczy. Dzisiaj zobaczymy wspaniałe zestawienie w jednej z lżejszych wag (Taylor-Prograis), Inoue-Donaire już za tydzień. Mam nadzieję, że uda się ponownie włączyć do turnieju dobrych polskich zawodników. I tutaj podkreślę, pomijając wszystkie kwestie Andrzej (Wasilewski) jest moim bardzo, bardzo dobrym przyjacielem od wielu, wielu lat i jestem pewny, że będziemy jeszcze współpracować w przyszłości.

Ostatnie pytanie o Filipa Hrgovica. Baza jego fanów na całym świecie rośnie. Co możesz powiedzieć nam o jego kolejnej walce i o ostatnich krokach w karierze – znów zanotował efektowną czasówkę.

To niesamowity ,,ciężki”. To też niesamowity czas dla całej wagi ciężkiej. Zaboksuje 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej na gali Joshua-Ruiz II. Ogłosimy jego rywala w przyszłym tygodniu, mieliśmy to zrobić w tym tygodniu, ale nie byliśmy jeszcze na finiszu ustaleń. Było dużo plotek o Ericu Molinie. To będzie Eric Molina. Możesz to zapisać, ja nie mogę tego powiedzieć, ale to będzie Molina. To będzie świetny rywal. Były pretedent do mistrzostwa świata.

Pozycja Filipa wciąż rośnie.

Tak, zdecydowanie. Chcielibyśmy go widzieć w ringu raz za razem, jak najczęściej, ale zawodników w tej wadze nie można zestawiać tak często, jakby się chciało. Hrgovic jest w pierwszej dziesiątce trzech federacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego powodu i 2020 rok będzie przełomowym dla jego kariery.

Dziękuję za rozmowę.

 

 

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne