Social media

Wywiady

Redaktor magazynu ,,The Ring”: Naszym celem jest wyłonienie najlepszego pięściarza w każdej dywizji

Opublikowano

dnia

Wśród trofeów jakie zdobył świeżo upieczony zunifikowany mistrz świata Josh Taylor (16-0, 12 KO) znalazł się pas magazynu ,,The Ring”. Czasopismo nazywane ,,biblią boksu” przyznaje tytuły już od prawie 100 lat.

O znaczeniu tego pasa porozmawiałem z Tomem Grayem, redaktorem ,,The Ring”.

 

Konrad Kryk: Od Jacka Dempseya do Josha Taylora – pasy magazynu ,,The Ring” mają długą historię, Taylor właśnie się w niej zapisał.

Tom Gray: Tak. Josh Taylor to pierwszy mistrz ,,The Ring” wagi superlekkiej ze Szkocji i nasz szósty czempion ze Szkocji z jakiejkolwiek dywizji. Inni to Benny Lynch, Jackie Patterson, Walter McGowan, Ken Buchanan i Jim Watt, więc to duże osiągnięcie. To też pierwszy pochodzący ze Szkocji zawodnik, który walczył o zunifikowane mistrzostwo od 1971 roku. Niesamowita historia, minęło niemal pół wieku.

Pas magazynu ,,The Ring” jest w cieniu tytułów czterech uznanych federacji. Teraz gdy mamy sytuację z franczyzowymi mistrzami WBC, promowaniem zawodników na mistrzów bez walki, mnożeniu tytułów przez WBA: Regular, Gold, Super… To dobry moment, by tytuł ,,The Ring” odzyskał swój blask?

To zależy od tego jak na to spojrzymy. W mojej opinii, mogę być nieobiektywny, pas magazynu ,,The Ring” to najważniejszy ze wszystkich pasów. Ma najdłuższą historię z nich wszystkich. Zasady przyznawania pasa są jasne. Mamy panel uznanych ekspertów, którzy wspólnie debatują. Uważamy, że jesteśmy uczciwi w naszych decyzjach. Honorujemy pasem naprawdę najlepszych zawodników w swoich kategoriach wagowych. Nie można tego powiedzieć o żadnej innej organizacji sankcjonującej walki mistrzowskie. Pas ,,The Ring” zawsze miał swój prestiż. Sukces Josha Taylora wpisuje się w to.

W historii pasa mamy czas, gdy wycofaliście się z jego przyznawania (w latach 90-tych). Powróciliście do honorowania pięściarzy, ale jeszcze do niedawna pasy w wielu kategoriach były wakujące. Teraz jesteście z powrotem, w wielkim turnieju.

Magazyn ,,The Ring” i WBSS połączyły siły od kiedy tylko została rozpisana turniejowa formuła. Oleksander Usyk, Callum Smith, Josh Taylor, Naoya Inoue – to pięściarze WBSS, których uhonorowaliśmy pasem. Naszym wspólnym celem jest wyłonienie jednego, najlepszego mistrza w każdej dywizji i na razie to się udaje. Działamy ramię w ramię.

Dziękuję za rozmowę.

 

Źródło zdjęcia: WBSS

 

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne