Social media

Bez kategorii

Przemysław „Smile” Gorgoń: cenię Szymańskiego, ale ze mną przegra

Opublikowano

dnia

– Jestem pewny, że Patryk Szymański (20-3, 10 KO) przegra ze mną, ale niech w emocjach znów nie mówi, że skończy karierę. To dobry technicznie bokser, chociaż Mistrzem Świata już nie zostanie – mówi Przemysław „Smile” Gorgoń (10-6-1 5 KO). Do ich walki dojdzie 20 czerwca na gali MB Boxing Night 7 – „Na krawędzi” w Arłamowie.

– Na papierze nie miałem lepszego rywala w zawodowej karierze, od dawna Patryk Szymański uznawany był za wielką nadzieję, tymczasem zdarzyło mu się parę pojedynków weryfikacyjnych, których zwyczajnie nie przeszedł. To była negatywna weryfikacja. Mnie także nie pokona, ale mam nadzieję, że nie skończy kariery. Jeśli boks sprawia mu przyjemność, to niech dalej trenuje, bo jakieś tam perspektywy są przed nim, chociaż nie mówmy o ścisłej światowej czołówce – powiedział Przemysław Gorgoń, którego promotorem jest Dariusz Snarski z Chorten Boxing Production.

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa Przemek Gorgoń wygrał na punkty w Stalowej Woli z Gruzinem Malkhazem Sujaszwilim (12-11, 10 KO). Natomiast Patryk Szymański doznał 3 porażek w 4 ostatnich walkach. Nie boksował od listopada 2019 r – na gali w Radomiu przegrał przed czasem z Ukraińcem Andrijem Welikowskim (16-2-1, 10 KO).

– Walka w Hotelu Arłamów będzie najważniejszą w karierze Przemka. Już w Stalowej Woli pokazał, że stać go na dobry boks i tego oczekuję – przyznał Dariusz Snarski, Olimpijczyk z Barcelony.

Przemysław Gorgoń przygotowywał się do tej walki pod okiem trenera Daniela Pilca. Miał okazję sparować m.in. z Robertem Parzęczewskim, Kamilem Jenelem, Damianem Drabikiem i Adrianem Błeszyńskim. To rywale nie tylko z boksu, ale też startujący w kickboxingu i MMA.

– Bardzo mocno bije Kamil Jenel, jego ciosy odczułem najbardziej. Z pewnością Patryk Szymański nie ma takiej siły uderzenia. Zresztą nie zamierzam patrzeć na to, co zrobi w ringu Patryk. To ja mam dominować, a nieustępliwością i siłą fizyczną przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo dobrze mi się pracuje z Danielem Pilcem, czuję, że popełniam coraz mniej błędów. W sporcie trzeba umieć podnieść się po porażce, ja też kilka razy przegrałem, ale zawsze potrafiłem się zmobilizować i wygrać. Po tak udanych przygotowaniach, mimo problemów ze względu na pandemię, jestem bardzo pewny siebie przed galą w Arłamowie – przyznał Przemysław Gorgoń.

Pojedynek Szymańskiego z Gorgoniem odbędzie się w wadze super średniej. Walka została zakontraktowana na sześć rund.

– Przemek Gorgon zrobił duży postęp od starcia z Mateuszem Trycem. Jest innym zawodnikiem, bardziej wyrachowanym, potrafi celnie skontrować i ma czym uderzyć. Poprawił także swoją wytrzymałość. Ale nie oglądamy się do tyłu, mamy taktykę na walkę 20 czerwca, która przy odrobinie szczęścia powinna przynieść nam sukces, mamy też swoje cele długofalowe. A co do Patryka, w przeszłości namawiałem go na kontrakt z nami. Chłopak jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, lecz ma duże braki w obronie i nie trzyma ciosu. W pojedynkach na wyższym poziomie nie ma czego szukać – uważa Dariusz Snarski, pretendent do tytułu Zawodowego Mistrza Europy kategorii lekkiej.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Boks przypomina grę w szachy, tylko rozgrywaną tysiąc razy szybciej.

— Hugh Laurie, wywiad, 2009
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne