Social media

Wywiady

Promotor Rivasa i Stevensona: Oscar jest w najlepszej formie w swojej karierze. Stan zdrowia Adonisa się poprawia

Opublikowano

dnia

Po ważeniu przed galą Whyte-Rivas w Londynie porozmawiałem z Yvonem Michelem – szefem grupy promotorskiej zajmującej się karierą Oscara Rivasa, Davida Lemieux, Jeana Pascala i Adonisa Stevensona.

 

Konrad Kryk: Sobotnia walka to duże wyzwanie dla waszego pięściarza. Czy to największe wyzwanie w jego karierze?

Yvon Michel: Zdecydowanie. Takich właśnie pojedynków szukamy. Rozwój Oscara spowolniła kontuzja (w 2016 został odwołany pojedynek Rivasa z Geraldem Washingtonem. Powodem było odnowienie problemów z okiem – w przeszłości Kolumbijczyk przeszedł kilka operacji). Teraz wszystko jest na dobrej drodze. Niedawnym zwycięstwem nad Bryantem Jenningsem Rivas bardzo mocno poprawił swoje notowania. Stawką walki z Whytem będzie tymczasowe mistrzostwo. Wiemy jaka to szansa i pracujemy bardzo blisko z Oscarem, by wykorzystać ją w pełni.

KK: Rozmawiałem z Marciem Ramsayem (trenerem Rivasa). Powiedział mi, że dla Oscara były to najlepsze przygotowania w karierze. Czy zgadza się pan z tym?

YM: Absolutnie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dostał wszystkich możliwych sparingpartnerów. Jeśli chodzi o lokalizację, to zorganizowaliśmy mu przygotowania w Kolumbii, gdzie miał okazję trenować na dużych wysokościach w górach, część przygotowań odbywała się w Montrealu – to tam odbywały się najważniejsze sparingi. Potem mieliśmy Paryż – po to, by upewnić się, że dobrze dostosuje się do zmiany stref czasowych. Mamy piątek. Oscar ma komfortowe warunki, jest w najlepszej formie swojego życia, wolny od kontuzji. Po raz pierwszy w całej swojej karierze będzie w stanie użyć wszystkich swoich narzędzi, wszystkich swoich umiejętności. Wszystko ma się złożyć na dyspozycję w walce.

KK: Ostatnio mieliśmy okazję usłyszeć dobre wiadomości o zdrowiu Adonisa Stevensona. Jego stan bardzo się poprawił. (,,Superman” doznał udaru mózgu w wyniku pojedynku z Oleksandrem Gwozdykiem w grudniu 2018 roku, w ostatnich miesiącach przechodził rehabilitację). Jaka jest jego sytuacja na dziś?

YM: Zobaczcie – to prawdziwy cud. On był na granicy śmierci. Wieści o tym wydarzeniu dotarły do mnie na imprezie urodzinowej. Druzgocące wieści. Teraz wszystko idzie w dobrą stronę. Oczywiście – każda czynność, to teraz wyzwanie dla niego. Nie ma już jednak problemów z samodzielnym chodzeniem, coraz lepiej mówi. Tym największym wyzwaniem jest zebranie wszystkiego w całość, powrót do funkcjonowania w pełni sprawności. Wciąż jest kilka rzeczy, które sprawiają trudności. Najgorzej jest z pamięcią krótkoterminową – w tym aspekcie duża droga przed Adonisem. Najważniejsze, że jest teraz z powrotem w domu. Dobrze sobie radzi. Żyje ze swoją rodziną, ma wsparcie żony. Prowadzi normalny tryb życia. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w dłuższym okresie. Na pewno nie ma możliwości powrotu na ring. Chcemy upewnić się, że będzie miał z czego się utrzymać.

KK: Kilka lat temu zatrudniliście Pedro Diaza (kubańskiego trenera, jednego z twórców sukcesu kubańskiej kadry narodowej) jako doradcę w państwa grupie promotorskiej. Czy planujecie takie posunięcia w przyszłości?

YM: Oczywiście, nie jest to wykluczone. Chcemy stworzyć najlepsze warunki dla naszych zawodników. Od lat jednak polegamy na pracy Marca Ramsaya, głównego trenera w naszej grupie. To człowiek, który potrafi robić niesamowite rzeczy. Zatrudnienie kogoś w roli doradcy, trenera było dla nas bardzo istotne w przeszłości, gdy nie mieliśmy jeszcze tak rozwiniętej bazy treningowej. Przez lata mieliśmy okazję podpatrywać różne szkoły boksu, teraz radzimy sobie naprawdę dobrze w tym aspekcie. Jeśli pojawi się taka możliwość, by nawiązać współpracę z kimś, kto może rozwinąć nasz team, to zdecydowanie to zrobimy.

KK: Dziękuję za rozmowę.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Boks przypomina grę w szachy, tylko rozgrywaną tysiąc razy szybciej.

— Hugh Laurie, wywiad, 2009
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne