Social media

Newsy

Patryk Szymański: W ułamku sekundy uleciała ze mnie cała pewność siebie

Opublikowano

dnia

6 kwietnia w Katowicach Patryk Szymański przegrał przed czasem z Robertem Talarkiem i ogłosił zakończenie zawodowej kariery. Artur Gac przeprowadził z 25-latkiem wywiad, który został opublikowany na stronie sport.interia.pl.

Czy dzisiaj ma pan przekonanie, graniczące z pewnością, że mimo deklaracji nie zdarzy się tak, iż upłynie rok, dwa lub trzy i jednak – wzorem innych zawodników – głód boksowania oraz pokusa powrotu okażą się silniejsze, a tym samym wróci pan do ringu?

– Myślę, że jeśli już, to na pewno zrobiłbym to dużo wcześniej, bo na pewno nie po roku, nie mówiąc już o dłuższym czasie, gdy byłbym pewny swojej decyzji w stu procentach. Przyznam, że dużo ludzi ze środowiska cały czas mnie namawia i próbuje mi przetłumaczyć, że może warto wycofać się z deklaracji. Jednak to moja decyzja i, na dzień dzisiejszy, tego się trzymam.

To jeszcze dopytam: powiedział pan, że długi rozbrat z ringiem definitywnie będzie oznaczał koniec. A gdyby pojawił się jakiś impuls za miesiąc lub dwa, to co wtedy?

– Przyznam szczerze, że nie wiem… Wszystko będzie zależało od tego, jak będę się czuł. Głód boksu będzie z pewnością. Zresztą tak naprawdę już schodząc z ringu w Katowicach czułem sportową złość, tym bardziej że przegrałem wygraną walkę. Doświadczenie, które w tak młodym wieku już zdobyłem, pewnie mogłoby zaprocentować w przyszłości, ale na dzień dzisiejszy jestem psychicznie rozbity. Ta walka kosztowała mnie bardzo wiele pod względem emocjonalnym, bo fizycznie nie czuję żadnego uszczerbku. Poza lekkim rozcięciem nad lewym okiem, nie mam żadnego śladu. Dlatego wszystko sprowadza się do urazu psychicznego, ponieważ mierzyłem bardzo wysoko, a przegrałem z rywalem tej klasy.

Całe pana nieszczęście w walce z Talarkiem zaczęło się od ciosu na dół, który doprowadził do pierwszego nokdaunu w drugiej rundzie. Miałem wrażenie, że ten cios nie tyle zranił pana fizycznie, co kompletnie – w jednej chwili – zdewastował pana psychikę.

– Ma pan na myśli, że nie zniosłem tej sytuacji psychicznie i posypał się mój plan na walkę?

Tak jest.

– Sam się nad tym zastanawiam… Między innymi dlatego wcześniej rozpocząłem współpracę z psychologiem Damianem Salwinem, który pracuje także z piłkarską reprezentacją Polski. Damian był na walce, a wcześniej przebywał ze mną w szatni, dlatego wychodząc do ringu czułem się naprawdę świetnie pod względem mentalnym. Jednak w ringu może faktycznie, w ułamku sekundy, uleciała ze mnie cała pewność siebie, ale w tej chwili nie potrafię tego opisać.

Cały wywiad dostępny jest na stronie sport.interia.pl

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.”

— Muhammad Ali
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne