Social media

Newsy

Oskar Wierzejski: Gottschall to ściana, którą muszę wyburzyć

Opublikowano

dnia

W walce dwóch niepokonanych bokserów Oskar Wierzejski (1-0) spotka się 4 października w Częstochowie z Martinem Gottschallem (3-0) na gali „Tymex Boxing Night 9”.

– Gottschall jest dla mnie ścianą, którą muszę wyburzyć – mówi pięściarz Tymex Boxing Promotion.

Promotorzy Mariusz i Marcel Grabowscy dają szansę rozwinięcia skrzydeł młodym pięściarzom. Jednym z nich jest 21-letni Oskar Wierzejski.W debiucie w Tymexie, 26 maja na gali w rodzinnej Jeleniej Górze pokonał Słowaka Milana Cechvalę. Na „TBN 9” rywalem będzie Martin Gottschall ze Śląska. Może i walczy rzadko, ale kiedy wchodzi do ringu to zawsze zwycięża.

– Rekord ma fajny, ale klasą sportową nie zachwyca. Jest sporo lżejszy i niższy ode mnie, pcha się do przodu popełniając przy tym wiele błędów. Oglądając skrót jednej z jego walk wiedziałem, co mam robić aby go pokonać. Nie lekceważę go, przeciwnie – szanuję każdego pięściarza, bo boks to ciężki kawałek chleba. Ale 4 października Martin będzie moim największym wrogiem, któremu będę chciał zrobić krzywdę. Po walce już będzie to wyglądało inaczej – powiedział Oskar Wierzejski (Tymex Boxing Promotion).

Na co dzień zawodnik promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich trenuje w Świdnicy pod okiem Piotra Treczyńskiego, kiedyś bardzo dobrego boksera z pokolenia Andrzeja Gołoty, czy Dariusza Michalczewskiego. Drugim trenerem jest Stanisław Godlewski.

– Z pewnością większe doświadczenie od Martina Gottschalla miał mój pierwszy przeciwnik Milan Cechvala. Mierzył się m.in. z Brytyjczykiem Richardem Riakporhe, który teraz idzie jak błyskawica w junior ciężkiej. Walczył też z Duńczykiem Ditlevem Rossingiem, obecnym Młodzieżowym Mistrzem Świata federacji WBC. Czułem na ringu w Jeleniej Górze, że Słowak wie, jak się uchronić przed nokautem. Było blisko skończenia pojedynku przed czasem, ale nie udało się. Zresztą Milan mówił później, że czuł moje ciosy i było mu ciężko przetrwać – przyznał Oskar Wierzejski.

O Martinie Gottschallu bokser Tymexu mówi, że jest „ścianą, którą musi wyburzyć w Częstochowie”.

– Mam kilka rzeczy do ulepszenia w porównaniu z walką debiutancką w karierze zawodowej. Na pewno zmiany tempa są do poprawy, trener ciagle wspomina o moich suderzeniach ierpowych, stale nad nimi pracujemy i czuć całkiem inną moc w tych ciosach. Generalnie debiut był dosyć miły dla oka, dobrze go będę wspominał, tak naprawdę zabrakło tylko nokautu. Ale chcę również, aby druga walka w moim wykonaniu była jeszcze lepsza – mówił.

2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów zapowiada, że na razie pozostanie do wadze junior ciężkiej, choć celem pozostaje zejście do półciężkiej. – W niedługim czasie zamierzam zaatakować kategorią półciężką, chyba, że pojawi się ciekawa propozycja w cruiser, wówczas mogę walczyć w wyższym limicie. Na razie ostro trenuję i przygotowuję się do rozpoczęcia nauki na kierunku wychowanie fizyczne w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze – powiedział Oskar Wierzejski.

W Hali Sportowej w Częstochowie przy ulicy Żużlowej 4 walczyć będą m.in. dwaj miejscowi bokserzy ze świetnymi rekordami – mistrz nokautu Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) i wciąż niepokonany bokser wagi ciężkiej Marcin Siwy (19-0, 8 KO). Po raz kolejny tytułu Mistrzyni Świata będzie broniła Ewa Brodnicka (17-0), a jej rywalką Argentynka Edith Soledad Matthysse, siostra znakomitego Lucasa Matthysse, który być może pojawi się w Polsce. Na „Tymex Boxing Night 9” wystąpią również m.in. Łukasz Wierzbicki, Patryk Szymański, i Tomasz Gromadzki.

źródło: informacja prasowa

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Boks przypomina grę w szachy, tylko rozgrywaną tysiąc razy szybciej.

— Hugh Laurie, wywiad, 2009
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne