Social media

Bez kategorii

Nikodem Jeżewski przed szansą zdobycia Międzynarodowego Mistrzostwa Polski

Opublikowano

dnia

2 października w Kościerzynie Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) stanie przed szansą zdobycia pasa Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior ciężkiej. Jego rywalem będzie Czech Marek Prochazka (9-2-1, 5 KO). Na gali „Rocky Boxing Night” wystąpią także m.in.: Olimpijczyk z Rio i Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (1-0), finalista Turnieju Wagi Ciężkiej Kacper Meyna (4-0, 1 KO), Kamil Sokołowski (9-18-2, 3 KO) czy debiutant Dominik Harwankowski, 5-krotny Mistrz Polski.

W jubileuszowym, 20 pojedynku na zawodowych ringach Nikodema Jeżewskiego (Rocky Boxing Promotion), promowanego przez Krystiana Każyszka, czeka trzeci występ w rodzinnej Kościerzynie. W życiu tego pięściarza – i sportowym, i rodzinnym – nastąpiło ostatnio sporo zmian, ale oczekiwania kibiców będą takie same, czyli efektowne zwycięstwo!

– Ze względu na pandemię, rozmaite obostrzenia, kryzys gospodarczy itp. Nikodem miał dłuższą przerwę od boksu, ale w międzyczasie w jego życiu wiele się zdarzyło. 19 lipca został ojcem Olgierda Nikodema. Narodziny dziecka to piękny moment dla każdego człowieka. Po kilku latach przerwy Nikodem Jeżewski wrócił do współpracy z trenerem Rafałem Kałużnym z Gdańska. To wszystko sprawiło, że nie szukaliśmy super wymagającego rywala na 2 października, choć nie ma mowy o lekceważeniu Marka Prochazki. Ponad połowę walk wygrał przed czasem, boksował o Mistrzostwo Czech, a na wyjeździe – w Niemczech – zremisował z Martenem Arsumanjanem (10-1-1, 5 KO), który miał wtedy same zwycięstwa – mówi Krystian Każyszka, szef Rocky Boxing Promotion.

Promotor 29-letniego boksera przyznał, że wcale nie oczekuje „spacerku” w Kościerzynie, z drugiej strony Nikodem Jeżewski jako zdecydowany faworyt i pięściarz ze sporymi aspiracjami powinien na dystansie 10 rund zdecydowanie udowodnić swą wyższość nad przeciwnikiem z Czech.

– Obaj mają odpowiedni, blisko 3-miesięczny czas na przygotowania do walki. Nikodem wie, w jaki etap swej kariery wkracza, dlatego zapowiedział, że po pełnym obozie będzie gotowy na 150 proc., jak do walki o Mistrzostwo Świata. Koncentrujemy się na 2 październiku i pojedynku z Markiem Prochazką, a w tle mamy plan na następny rok. Cały czas możliwy jest bój o Mistrzostwo Unii Europejskiej, ale pojawiają się kolejne ciekawe oferty. O tym chciałbym rozmawiać po zwycięstwie z Czechem, nie będziemy wyprzedzać faktów, bo pierwsza jest ciężka praca w ringu Nikodema i nasza pod względem organizacyjno-logistycznym – przyznał Krystian Każyszka.

Zadaniem Nikodema Jeżewskiego na najbliższe miesiące jest awans na jak najwyższe miejsca w rankingach światowych. W zestawieniu boxrec jest obecnie 34., a przed nim z Polaków tylko bokserzy, którzy byli albo Mistrzami Świata, albo pretendentami do Mistrzostwa Świata.

– Dwie bardzo ciężkie walki z rywalami z Top 50, może jedna z kimś z Top 30 – to dalekosiężny plan na 2021 rok. Krok po kroku chcemy realizować marzenia. Do wszystkiego potrzebne są jednak duże fundusze, a ze względu na koronawirusa najbliższa gala będzie z trochę mniejszym budżetem, bo i kibiców może być mniej na trybunach, a i sponsorów też mamy mniejszą liczbę. Biorę na swoje barki ciężar finansowy, gdyż bardzo zależy mi organizacji gali z wieloma bardzo ciekawymi pojedynkami – zapowiedział Krystian Każyszka. – I niestety zmuszeni byliśmy również do zmiany terminu finału turnieju wagi ciężkiej – dodał.

Kart walk na „Rocky Boxing Night” w dniu 2 października już prezentuje się bardzo solidnie. Oprócz Nikodema Jeżewskiego, boksować będą m.in. ćwierćfinaliści nowego Turnieju Wagi Junior Ciężkiej organizowanego przez Krystiana Każyszkę np. Olimpijczyk z Rio de Janeiro i Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (1-0). Walkę rankingową stoczy finalista Turnieju Wagi Ciężkiej Kacper Meyna (4-0, 1 KO), a gronie zawodowców zadebiutuje Dominik Harwankowski, 5-krotny Mistrz Polski i ćwierćfinalista Mistrzostw Europy Juniorów. Po wielu latach przerwy w Polsce walczyć będzie kiedyś mocny kickboxer, a dziś potrafiący sprawiać niespodzianki na Wyspach Brytyjskich Kamil Sokołowski (9-18-2, 3 KO).

– Fani boksu z Kaszub i całego kraju czekają na fajne, widowiskowe gale. Wierzę, że wszystkie wymienione nazwiska dostarczą wielu sportowych emocji, a jeszcze wrażenie podkręcą utalentowani i niepokonani Kewin Gruchała (6-0, 2 KO) czy Adrian Szczypior (3-0, 2 KO), Hubert Benkowski (6-0-1, 1 KO). Zresztą to nie koniec ciekawych nazwisk gali w Kościerzynie – mówi Krystian Każyszka.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne