Social media

Newsy

Młodszy górnik Jakub Laskowski gotowy na wyzwania

Opublikowano

dnia

W walce wieczoru gali w Babilon Promotion w Raszynie górnik Robert Talarek będzie walczył z pochodzącym z ukraińskiego zagłębia węglowego Aleksandrem Streckim, ale to nie koniec górniczych emocji na tej imprezie. 30 listopada do ringu wyjdzie także młodszy górnik z Kopalnia Węgla Kamiennego Knurów-Szczygłowice Jakub Laskowski, a jego rywalem będzie Adrian Ali Ahmad.

Pochodzący ze Śląska 24-letni Kuba Laskowski przez wiele sezonów występował w drużynie piłkarskiej MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, a treningi sportów walki rozpoczął od kickboxingu. Walczył w formule light-contact. Adrian Ali Ahmad też startował w kickboxingu, ale w twardej odmianie K-1, w której został Mistrzem Europy juniorów.

– W wersji light-contact stoczyłem 6 walk, z których 5 wygrałem, a następnie zdecydowałem się na boks i rozpocząłem treningi pod okiem doświadczonego zawodnika i szkoleniowca Jana Sałamachy. Zakochałem się w pięściarstwie, jako amator wygrałem 3 pojedynki i tyle samo przegrałem. Szukając nowych wyzwań i chcąc się rozwijać, trafiłem do Irosława Butowicza. Z każdym tygodniem jestem lepszym bokserem i mam nadzieję pokazać to w Raszynie – mówi Jakub Laskowski.

Zawodowy debiut miał 2 tygodnie temu w Poznaniu, ale tak naprawdę weryfikacją jego umiejętności będzie starcie z Adrianem Ali Ahmadem na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego. Rzeszowianin też ma na koncie jedno zwycięstwo, ale w debiucie miał mocniejszego przeciwnika – Ukraińca Oleksandra Cherviaka.

– W pewnym momencie czułem, że stanąłem w miejscu, brakowało przede wszystkim sparingpartnerów. Dziś czuję, że jestem dobrej formie i postaram się sprawić niespodziankę. Na pewno będę czuł presję, to przecież gala telewizyjna, ale jeśli uporam się z emocjami, to powinno być dobrze. Na nogach powinienem być lepszy, a w innych aspektach też sobie poradzę – dodał młodszy górnik z KWK Knurów-Szczygłowice, gdzie między innymi montuje kotwy zabezpieczające chodnik.

W podwarszawskim Raszynie w walce wieczoru górnik KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) spotka się z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Aleksandrem Streckim (9-1-1, 4 KO). Z kolei utytułowaną Wiktorię Sądej (0-1) czeka ciężki bój z brytyjską „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges (5-2). Na tej gali zawodową karierę rozpoczynają utytułowany kickbokser Jan „Iron” Lodzik oraz Patryk Trochimiak. Natomiast mający doświadczenie w MMA Damian „Kazuba” Tarabasz powalczy z mocno bijącym Przemysławem Kuligiem.

źródło: informacja prasowa

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Boks przypomina grę w szachy, tylko rozgrywaną tysiąc razy szybciej.

— Hugh Laurie, wywiad, 2009
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne