Social media

Newsy

Mariusz Grabowski: Celem organizacja gali w Niemczech

Opublikowano

dnia

– Zgłaszają się do nas zagraniczni bokserzy, a Sahan Aybay jest pierwszym, z którym podpisaliśmy zawodowy kontrakt. W 2020 rok chcielibyśmy zorganizować historyczną galę w Niemczech – mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Kilkukrotny medalista Mistrzostw Niemiec w boksie olimpijskim, 24-letni Sahan Aybay ma rekord 9-0 (7 KO) na zawodowych ringach. W barwach Tymexu zadebiutuje prawdopodobnie w marcu. Do tej pory toczył po 3 walki w 2016, 2017 i 2018 roku. W kończącym się 2019 nie miał ani jednej, ale obecnie przygotowuje się do polskiego debiutu w klubie Adrenalina Wrocław, gdzie ćwiczy m.in. srebrny medalista MP Seniorów wagi średniej Rafał Wołczecki.

– Mamy przykłady polskich bokserów, m.in. Sebastiana Ślusarczyka, pokazujące, że wcale nie jest kolorowo w profesjonalnym pięściarstwie brytyjskim czy niemieckim. Po kilku latach ciężkiej pracy Tymex Boxing Promotion uzyskał renomę solidnej grupy, stawiającej na młodzież i dającej jej szansę zaistnienia w boksie zawodowym. Z Sahanem podpisaliśmy 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata – powiedział promotor Mariusz Grabowski kierujący Tymexem z Marcelem Grabowskim i Mariuszem Konieczyńskim. Sahan Aybay ma żonę Polkę i coraz lepiej mówi po polsku. Niemiecki mańkut w czasach amatorskich wygrał m.in. z Brytyjczykiem Joshem Kelly, tegorocznym pogromcą Przemysława Runowskiego. Jako junior walczył w Polsce, w 2012 roku wygrał Memoriał Leszka Błażyńskiego (w młodzieżowcach zwyciężył w wadze 75kg Tomasz Gromadzki, dziś w Tymexie), a 2013 roku był najlepszy w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły. Sahan Aybay to także były uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

– Jubileuszową walkę zawodową stoczy na gali Tymexu, zresztą mówił, że uważa naszą grupę za najprężniej rozwijającą się w Polsce i o której słyszał pozytywne opinie w Niemczech. Damy mu szansę i zobaczymy jak np. spisze się w naszych walkach weryfikacyjnych z innym bokserami Tymexu. Akurat waga średnia czy super średnia jest u nas ciekawie obsadzona, więc kibice będą mogli przekonać się o klasie sportowej Sahana Aybaya. Kolejnym krokiem będzie organizacja gali w Niemczech – takie są cele i marzenia. Myślę, że realne, ale pod warunkiem, że pozyskać do współpracy jeszcze 2-3 bokserów z tego kraju – przyznał Mariusz Grabowski. W kategorii super średniej liderem boxrec na polskim ringu jest Robert „Mr. KO” Parzęczewski (24-1, 16 KO), a z Tymexu notowani są także Tomasz „Zadyma” Gromadzki (10-3-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (3-0), czy w średniej Tomasz Nowicki (3-0, 2 KO) i Rafał Pląder (2-0).

– W ostatnim czasie odezwało się do nas kilku interesujących pięściarzy z różnych krajów i kategorii wagowych. Jeśli uda się nam porozumieć w sprawie długoterminowych umów, być może na polskim ringu pojawią się kolejni cudzoziemcy pod szyldem Tymexu. Nie ma nic lepszego niż weryfikacja wewnątrz teamu, a następnie posyłanie w bój najlepszych do silnych rywali – zaznaczył szef Tymex Boxing Promotion.

źródło: informacja prasowa

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne