Social media

Newsy

Krystian Każyszka: Kamil Sokołowski na gali Rocky Boxing Night na przełomie 2020/2021?

Opublikowano

dnia

– Mam nadzieję, że Kamil Sokołowski zaboksuje na „Rocky Boxing Night” na przełomie 2020/2021. Chciałbym aby pięściarz zbierający świetne recenzje na Wyspach Brytyjskich spotkał się w przyszłości ze zwycięzcą lub finalistą mojego „Turnieju Wagi Ciężkiej” – mówi Krystian Każyszka, którego najbliższa gala odbędzie się 14 grudnia w Kościerzynie.

Niecały miesiąc pozostał do pojedynków półfinałowych prestiżowego „Turnieju Wagi Ciężkiej”. Na ringu w Kościerzynie 14 grudnia miejscowy bokser Kacper Meyna spotka się z Pawłem Sowikiem, zaś aktualny Mistrz Polski Mateusz Cielepała z Jakubem Sosińskim. Triumfator całych zawodów otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł i profesjonalną umowę z grupą Krystiana Każyszki Rocky Boxing Promotion.

– Postanowiłem pomóc wszystkim półfinalistom w zorganizowaniu jak najlepszych przygotowań do walk półfinałowych. W ten weekend Kacper Meyna i Jakub Sosiński wylatują do Anglii na sparingi z bardzo doświadczonym i cenionym Kamilem Sokołowskim. Być może za kilka dni dołączą Paweł Sowik i będący rezerwowym w turnieju Jacek Chruślicki. Niestety ze względów osobistych nie może wyjechać Mateusz Cielepała – powiedział Krystian Każyszka, który już zapowiadał, że podpisze zawodowy kontrakt nie tylko z najlepszym bokserem Turnieju Wagi Ciężkiej, ale także z jeszcze jednym wyróżniającym się pięściarzem.

Promotor nie ukrywa, że jeszcze zanim turniej się rozpoczął, rozważał zaproszenie do jego udziału 33-letniego Kamila Sokołowskiego. To niesamowity zawodnik, który przyjmuje nawet najtrudniejsze wyzwania i zawsze pokazuje się z bardzo dobrej strony, mimo że walczy i utytułowanymi rywalami jak były Mistrz Świata Australijczyk Lucas Browne, czy mający świetne rekordy Nick Webb i Alex Dickinson, a także wcześniej AJ Carter, Naylor Ball i Sean Turner.

– Jestem wielkim fanem umiejętności, ambicji, determinacji, zaangażowania i wielu innych pozytywnych cech Kamila Sokołowskiego. Kibicuję mu w każdej walce i trzymam kciuki za powodzenie w angielskim turnieju wagi ciężkiej, który odbędzie się dzień przed naszą galą, czyli 13 grudnia. Mam nadzieję, że w ciągu roku doprowadzę do walki pomiędzy zwycięzcą lub finalistą mojego „Turnieju Wagi Ciężkiej” a Kamilem, który zbiera świetne recenzje na Wyspach Brytyjskich. Dla mnie wielką przyjemnością i nobilitacją będzie gościć go w Kościerzynie, powiecie kościerskim lub innym miejscu w Polsce na przełomie 2020 i 2021 roku. Życzę mu samych zwycięstw w Anglii, a gdyby okazało się, że nasi finaliści potrzebuję jeszcze czas na rywalizację z bardzo solidnym Sokołowskim, wówczas na pewno chciałbym skonfrontować Kamila z Jackiem Chruślickim, który niedawno znokautował w 1 rundzie Mateusza Cielepałę – przyznał organizator.

Bardzo ciekawie zapowiadają się sparingi Kacpra Meyny i Kuby Sosińskiego z tak doświadczonym pięściarzem jak Kamil Sokołowski. – Widziałem jego pojedynek z Lucasem Browne, Sokołowski był lepszy od Mistrza Świata, mającego w dorobku zwycięstwo np. na wyjeździe ze słynnym Rusłanem Czagajewem. To świadczy o wielkiej klasie Polaka, który – gdyby nie decyzja sędziów o przegranej – miałby 4 wygrane z rzędu w ostatnich 12 miesiącach. Odkąd Kamil ma wsparcie trenersko-menedżerski i jest tzw. pełnoetatowym bokserem, stać go na wygrywanie z najlepszymi. Jestem pod wrażeniem jego pracy i efektów wysiłków i jeszcze raz podkreślę, że chciałbym zobaczyć go na swojej walce z którymś z moich chłopaków. To byłaby jedna z najlepszych walk ostatniej dekady w polskiej wadze ciężkiej, jestem o tym przekonany – podkreślił Krystian Każyszka.

Przez wielu brytyjskich ekspertów i kibiców twardziel Sokołowski nazywany jest najbardziej niebezpiecznym journeymanem na całych Wyspach Brytyjskich. Stać go na sprawianie wielkich niespodzianek. Rekord ma ujemny, ale to o niczym nie świadczy. Piątka wyżej wymienionych bokserów, z którymi wygrywał Kamil Sokołowskim miała łączny bilans 46-3! W Polsce walczył jako kickboxer i miał stoczonych 85 pojedynków amatorskich i zawodowych.

Oprócz półfinałów Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej, o którym wieść dotarła również do Anglii, w Kościerzynie bardzo ciekawie zapowiada się ostatni występ Nikodema Jeżewskiego przed walką o Mistrzostwo Europy EBU-EU. W Kościerzynie spotka się z Węgrem Tamasem Lodim, a o pas europejski w wadze junior ciężkiej będzie walczył z Anglikiem Tommym McCarthym. Świetnie spisujący się na początku kariery Kewin Gruchała będzie miał za rywala bardzo doświadczonego Patryka Litkiewicza i jeśli z nim wygra, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby 29 lutego zmierzył się z byłym Mistrzem Europy i pretendentem do tytułu Mistrza Świata Rafałem Jackiewiczem. Roger Hryniuk z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w prestiżowym Turnieju Wagi Ciężkiej, ale 14 grudnia wraca na ring i spotka się z Armenem Avagyanem. W innych interesujących walkach Jacek Chruślicki skrzyżuje rękawice z Rafałem Jaszczukiem, Damian Tymosz z Maurycym Gojko, Adrian Szczypior z Pawłem Rumińskim i Hubert Benkowski z Władimirem Marszałowem.

źródło: informacja prasowa

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.”

— Muhammad Ali
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne