Social media

Wywiady

Hearn: Szpilka był gotowy do walki, ale Chisora go zmasakrował

Opublikowano

dnia

Konrad Kryk: Co za noc dla ,,ciężkich”…

Eddie Hearn: Tak. Walka Price’a z Allenem nie była tak wyładowana akcją, jak się tego spodziewałem, ale rezultat to wielka rzecz dla Price’a. Chisora-Szpilka: niesamowity pokaz boksu Chisory. Szpilka wyglądał przecież na naprawdę gotowego do tego pojedynku. Dereck go zmasakrował. Świetna postawa Dilliana Whyte’a, który umocnił swoją pozycję na absolutnym szczycie dywizji – teraz jest obowiązkowym pretendentem z ramienia WBC.

KK: Gala niemal bez kontrowersji – rzadki widok na dziś.

EH: Zgadzam się, ale też nie do końca. Mieliśmy bliską walkę między Riakhporem, a Billamem-Smithem. To co mnie czasem dziwi, naprawdę zaskakuje, to fakt, że jeden sędzia daje szeroki wynik dla jednego pięściarza, a drugi bardzo szeroki dla drugiego. Tu mieliśmy 9-rundową różnicę między kartami punktowymi. Wciąż nie mogę zrozumieć jak jest możliwe, że profesjonalni sędziowie w tak różny sposób mogą widzieć starcie. Dla mnie to było jedną rundę w tę lub w tamtą stronę – naprawdę bliski pojedynek.

KK: Whyte-Rivas mogło się zakończyć przed czasem w każdą ze stron praktycznie w każdym momencie. Widzieliśmy mocne wymiany.

EH: I takie rzeczy są ekscytujące. Dillian Whyte zawsze wnosi do ringu emocje. Dużo ryzykuje, wchodzi w wymiany. Boksował naprawdę znakomicie tego wieczoru, jab chodził jak powinien, praca tułowia się sprawdzała. Za każdym razem, gdy wydawało się, że szala przechyla się na stronę Rivasa, Whyte odpowiadał mocnymi ciosami i ranił go.

KK: Whyte czekał i czekał i czekał na możliwość walki o mistrzostwo świata. W końcu macie zielony pas. To ostatni krok do największego wyzwania?

EH: Naturalnie. Tak jak mówiłem – ma teraz status obowiązkowego pretendenta. Musimy podjąć ostatni wysiłek, by dostał to, czego chce.

KK: Chisora jest znowu w grze.

EH: Tak. Tego się spodziewaliśmy dla zwycięzcy walki i to właśnie dostaliśmy, choć na dziś ciężko powiedzieć coś więcej.

KK: Dave Allen doznał druzgocącej porażki.

EH: Niestety. Został w tym pojedynku mocno oprawiony. Był bity raz po raz. Musiał zostać zniesiony z ringu. Ucierpiał bardzo mocno. Zobaczymy, co da się zrobić jeszcze w jego karierze, ale jednocześnie jest to wielkie zwycięstwo Davida Price’a.

KK: Na O2 mogliśmy poczuć wspaniałą atmosferę. Jest miejsce na świecie, które może pobić Wielką Brytanię jeśli chodzi o zaangażowanie publiki?

EH: (śmiech) Nie, jestem przekonany, że nie. Cóż, jak zwykle buczeli na mnie, ale jestem do tego przyzwyczajony. Atmosfera była naprawdę świetna. Zawsze taka jest, i tak jest po raz kolejny na tej arenie.

KK: Dziękuję za rozmowę.

EH: Dziękuję za przybycie. Do zobaczenia.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.”

— Muhammad Ali
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne