Social media

Wywiady

Hearn: Sulęcki może zawalczyć na gali Matchroom pod koniec roku. Szpilka-Chisora to równe zestawienie

Opublikowano

dnia

Konrad Kryk: Dla naszej redakcji to pierwszy raz na O2 Arena, dla ciebie Eddie duże gale to standard. Wracasz na O2. Jak to jest raz po raz promować wydarzenia na takich obiektach?

Eddie Hearn: To coś wspaniałego. O2 Arena to dla mnie chyba najlepsza arena do organizacji wydarzeń bokserskich. Mamy zorientowanych fanów i wspaniałą kartę. Między innymi znajdzie się tam walka, na którą czekacie: Szpilka-Chisora. Uważam, że to bardzo dobry pojedynek, bliski 50/50. Nie wiemy ile zostało obu zawodnikom w baku, ale zdecydowanie zrobią wszystko, żeby wygrać. Spodziewamy się też udziału polskiej publiki w sobotę.

KK: W wadze ciężkiej dzieje się teraz bardzo dużo, do gry wkroczyły młode wilki. Jednym z tych wyróżniających się jest Filip Hrgovic. Czy to właśnie jemu, z dzisiejszych prospektów, uda się sięgnąć najszybciej po największe laury?

EH: Hrgovic to wielki talent. Jeśli spojrzymy na pulę prospektów, to jest on zdecydowanie najbardziej niebezpiecznym i najbardziej oldschoolowym zawodnikiem. Wydaje się, że to dla niego droga do tytułów będzie najkrótsza. Najbliższą walkę stoczy 24 sierpnia w Meskyku. Tam zmierzy się z Mario Heredią (16-6-1, 13 KO). Chcemy, żeby miał co robić. Jego team twierdzi, że Filip jest gotowy na wielkie pojedynki już teraz. Nigdy nie wiemy jak dobry jest pięściarz, zanim nie zostanie naprawdę przetestowany, ale z jego doświadczeniem amatorskim i sądząc z tego, co pokazał do tej pory na zawodowych ringach, będzie prawdziwym zagrożeniem w tej dywizji.

KK: Niebawem zobaczymy dwóch zawodników, którzy przeszli do wagi ciężkiej z niższej kategorii. Mówię o Usyku i Gassijewie. Ten drugi zadebiutuje wcześniej, bo planowane na maj starcie Oleskandra zostało przeniesione z uwagi na kontuzję. Co sądzi pan o ich szansach w wadze ,,królewskiej”?

EH: Usyk może postawić się każdemu w wadze ciężkiej. Oczywiście, brakuje mu trochę rozmiaru, ale jest w stanie zniwelować te braki umiejętnościami. Kluczowe będzie jego bokserskie IQ.

Gassijew to inny typ zawodnika. Nie obdarzony takimi umiejętnościami, jak Usyk – widzieliśmy tę różnicę w ich walce. Wiemy jednak, że Gassijew potrafi uderzyć bardzo mocno. Czy będzie w stanie przenieść tę wyjątkową siłę do wagi ciężkiej pokaże czas. To świetny wkład w dywizję.

Jeśli spojrzymy ogólnie na wagę ciężką, to jest dziś tam tylu zawodników, którzy są w stanie pokonać siebie nazwajem: Usyk może pobić Wildera, Joshuę Fury’ego, Andy’ego Ruiza. Andy Ruiz pokonał ,,AJ-a”, Ortiz byłby w stanie wygrać z Wilderem. Rivas może pobić Whyte’a. Wszyscy ci goście w topie są w stanie zadać porażkę drugiemu. To sprawia, że to tak ekscytująca dywizja.

KK: Najbliższa sobota to ważna noc dla tej kategorii. Czy będzie to ostatnia szansa dla Davida Price’a na dokonanie wielkich rzeczy w boksie?

EH: Tak, zdecydowanie. David ma za sobą dwie wygrane. Czasem zostaje gdzieś w cieniu i bierze te duże pojedynki z małym wyprzedzeniem. Tak było z Powietkinem, czy Kuźminem, to byli też bardzo dobrzy pięściarze. Price przegrywał z bardzo dobrymi pięściarzami. Musi pobić kogoś takiego, jak Dave Allen, by być w stanie powiedzieć – chcę naprawdę dużych walk. Dla Dave’a Allena sytuacja jest taka sama – jesli chce mierzyć się z gośćmi takimi jak Szpilka, czy Powietkin, to musi wygrać. To ważny pojedynek w tę sobotę.

KK: Jakie są limity Allena?

EH: Tego nie wie nikt. Gdy masz kogoś tak szalonego, jak Allen, to naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeśli pobiłby Davida Price’a i wziąłby się za Powietkina, to ma otwartą drogę do tytułu mistrzowskiego. Pytanie tylko, czy to sen, czy też jedynie fajna historia. Pytanie – czy to możliwe?

KK: Dystans walki Szpilki z Chisorą został zmieniony z 12 na 10 rund. Czy jest to spowodowane tylko zamianą na karcie, gdzie to Allen-Price będzie co-main eventem, zamiast pojedynku Artura?

EH: Tak. Tu chodzi głównie o ramówkę telewizyjną i rozkład czasowy gali. Rzadko kiedy możemy zobaczyć walkę w wadze ciężkiej, której stawką nie jest poważny tytuł, na dystansie 12 rund. 10 rund to szansa na inny rozkład sił dla obu pięściarzy i ruszenie z pełną ofensywą już od pierwszego gongu.

KK: Ile lat zostało Chisorze na zawodowych ringach?

EH: Być może ani jeden rok.

KK: Styl Okoliego niekoniecznie odpowiada gustom publiki. Jakie sa pomysły na promocję tego zawodnika?

EH: To wspaniały pięściarz. Nie miał zbyt wielu walk na zawodostwie. Ma jednak regularny kalendarz startowy i częstość jego występów robi wrażenie. Sądzę, że w końcu znajdzie się w ringu sytuacji, która będzie dla niego bardzo trudna. Rozważa starty w kategorii ciężkiej, sparuje z zawodnikami z tej dywizji i dobrze sobie w nich radzi. Jest puncherem. Teraz z nowym trenerem Shanem McGuiganem będzie trudny do pokonania.

KK: Canelo-Smith: na ile realne jest dopięcie tej walki? Jak długo Smith będzie w stanie robić limit superśredniej? Dochodziły do nas sygnały, że Callum ma problemy ze zbijaniem kilogramów.

EH: Nie, tak naprawdę Callum nie ma problemów ze zbijaniem wagi. Jest wielki, to prawda i sam się zastanawiam jak on jest w stanie osiągać limit 168 funtów. Nie mamy na najbliższy czas planów przejścia do półciężkiej. Za 2-3 walki pewnie rozważy taką opcję, ale teraz jest superśrednim i z chęcią zorganizujemy takie zestawienie.

KK: Czy Luke Campbell jest mocnym pretendentem dla Wasyla Łomaczenki? (do pojedynku dojdzie 31 sierpnia w Londynie, a stawką będą pasy WBA, WBO i WBC kategorii lekkiej – przyp. red.)

EH: Uważam, że to najmocniejsza walka na dziś w wadze lekkiej dla Łomaczenki. Styl Luke’a Campbella i fakt, że przez lata chodzili jeden za drugim krok w krok na ringach amatorskich ma znaczenie. Obaj to medaliści olimpijscy. Ściągnęliśmy to starcie do Wielkiej Brytanii, bo uważam, że Campbell ma realne szanse na wygraną.

KK: Campbell jest większy fizycznie od Łomaczenki. Wasylowi pewne problemy sprawił dysponujący dobrymi warunkami Jorge Linares.

EH: Dokładnie. To duży chłopak. Walczył zresztą z Linaresem i uważam, że tamtą walkę wygrywał. Gdyby nie knockdown, to jego ręka powędrowałaby wtedy w górę. Wysiłki zniweczyło lądowanie na deskach. A przecież Luke rozwinął się od tamtego czasu (do pojedynku Campbell-Linares doszło we wrześniu 2017 roku – przyp. red.). Pracuje z trenerem Shanem McGuiganem. Jest na innym poziomie niż wtedy. Łomaczenko-Campbell to świetne zestawienie.

KK: Brook-Khan: czy temat tej walki jest wciąż żywy?

EH: Niekoniecznie. Chcielibyśmy, żeby było inaczej, ale jest jak jest.

KK: Głównie za sprawą Khana?

EH: Tak. Brook stoczył kilka walk i ciągle czeka na Khana. Na dziś nie widzę jednak szans na realizację tego zestawienia. (Amir Khan prowadzi rozmowy z obozem Manny’ego Pacquiao w sprawie organizacji walki pod koniec 2019 roku w Arabii Saudyjskiej – przyp. red.)

KK: Andrade odniósł niesamowite zwycięstwo nad Maciejem Sulęckim. Jakie są dziś perspektywy dla polskiego pięściarza?

EH: Zdecydowanie chcemy z nim znowu pracować. On daje dobre walki. Udowodnił to wspaniałym bojem z Dannym Jacobsem, ciekawe było starcie z Gabem Rosado. Co do walki z Andrade – Sulęcki po prostu nie był wystarczająco dobry. Ciężko jednak bardzo krytykować Sulęckiego. Czy wielu zawodników poradziłoby sobie lepiej? Bardzo chętnie zobaczymy Sulęckiego ponownie na karcie gali Matchroom. Złożę mu propozycję na starcie w okolicach końca 2019 roku.

KK: DAZN prowadzi ekspansję w Europie. Wiemy, że platforma jest już obecna we Włoszech. Kiedy dotrze do Wielkiej Brytanii i Polski?

EH: Rozwój DAZN jest błyskawiczny. To tylko kwestia czasu, aż platforma będzie obecna w wymienionych lokalizacjach. Wiem, że nie będzie to natychmiastowe, takich planów nie ma, ale na pewno prędzej czy później DAZN znajdzie się na waszym rynku.

KK: Dziękuję za rozmowę.

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz.”

— Muhammad Ali
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne