Social media

Newsy

Dariusz Snarski o przyszłości Michała Syrowatki: Musi wyeliminować przestoje w walce

Opublikowano

dnia

– Michał Syrowatka (22-3-1, 7 KO) musi wyeliminować przestoje w walce, bowiem wtedy traci to, co zyskał w jej wcześniejszej fazie – mówi Dariusz Snarski (Chorten Boxing Production), organizator gali „M. Wasilewski Ełk Boxing Show” w Ełku, na której miejscowy pięściarz w głównej walce wygrał na punkty z Atillą Kayabasim (12-1, 7 KO).

Pochodzący z Ełku Michał Syrowatka, były czempion organizacji WBA Continental w wadze super lekkiej, po raz 2 z rzędu wystąpił na gali Olimpijczyka z Barcelony Dariusza Snarskiego. To był jednocześnie jubileuszowy, 40. event białostockiej grupy Chorten Boxing Production. Syrowatka wcześniej pokonał w Białymstoku Rosjanina Maxima Churbanova.

– Michał Syrowatka spisał się zdecydowanie lepiej w Ełku niż w pojedynku z Churbanovem i wykonał to co sobie założyliśmy. Wyprzedzał Kayabasiego, a praca nóg Michała odegrała ważną rolę w tej walce. Musi wyeliminować jednak przestoje, bowiem wtedy traci to, co zyskał we wcześniejszej fazie rywalizacji – powiedział Dariusz Snarski, były ćwierćfinalista Mistrzostw Świata.

Pierwsza gala Chorten Boxing Production w Ełku, transmitowana przez Polsat Sport, była bardzo dobrym widowiskiem. Poza Michałem Syrowatką, w hali MOSiR udanie zaprezentował się także inny z miejscowych bokserów 18-letni Adrian Krukowski (Mazur Ełk), aktualny Wicemistrz Polski Juniorów.

– Jestem bardzo zadowolony, bowiem jubileuszowy event był fajnym wydarzeniem, a w hali MOSiR zebrała się liczna grupa kibiców boksu, którym dziękuję za przybycie. Dobry doping pomógł Michałowi Syrowatce i Adrianowi Krukowskiemu, którzy stanęli na wysokości zadania i odnieśli zwycięstwa. Junior Adrian Krukowski pokazał w starciu z bardzo wymagającym Białorusinem Danillem Titkou, że warto w niego inwestować, ma spore możliwości. Korzystając z okazji, dziękuję bardzo naszym Partnerom, bez których nie udałoby się zorganizować gali – Prezydentowi Miasta Ełk p. Tomaszowi Andrukiewiczowi, Prezesowi Developer Wasilewski p. Mieczysławowi Wasilewskiemu, MOSiR Ełk, Miastu Białystok, Grupie Chorten, Leroy Merlin, Grin Budownictwo, Energo Util, Meble Budlewscy oraz Parterowi medialnemu Polsat Sport. Jestem bardzo podbudowany obecnością p. Mariana Kmity, Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat, który zawitał na nasz jubileusz! – przyznał szef Chorten Boxing Production.

W kolejnych walkach zawodowych Białorusin Nadzir Bakhyshieu (5-7-3), który sprawił już niespodziankę remisując z Michałem Żeromińskim, tym razem znów zaskoczył i wygrał Ukraińcem Timurem Kuzakhmedovem (7-2-2, 2 KO), Piotr Gudel (10-4-1, 1 KO) pokonał Kamila Jaworka (5-14, 3 KO), a Bartosz Głowacki (4-1-0, 3 KO) zwyciężył przed czasem w pojedynku z Tomaszem Goluchem (6-14-1, 4 KO). W pojedynku amatorów Krzysztof Warekso z Boxing Production Białystok zremisował z Wojciechem Pawłowskim.

– Bardzo mi zaimponował Krzysiek Warekso, który pokazał dobre przygotowanie, ambicję i w pewnych momentach swoje doświadczenie nabyte w sparingach z Michałem Syrowatką i Robertem Świerzbińskim. Na pewno w tej walce zasłużył na wygraną, a to słowa Grzegorza Proksy. Pozostali moi zawodnicy też nie zawiedli – Bartek „Kudłaty” Głowacki nie dał szans Tomkowi Goluchowi, który po pierwszym nokdaunie po ciosie na dół, potem padał praktycznie bez czystych ciosów. Piotr Gudel wydawało się, że szybko rozprawi się z Kamilem Jaworkiem, tymczasem walka się wyrównała i wygrał, lecz na punkty. I na koniec starcie – Timura Kuzakhmedova z Nadzirem Bakhyshieu, który od 2016 roku zrobił mega postępy. Timur z kolei za wcześnie stał się gwiazdą. Po treningach na Ukrainie kompletnie nie był przygotowany do skutecznego boksowania z Białorusinem. Timur powinien trenować z zawodowcami, tak jak przed wrześniowym występem w Białymstoku, ale mu to nie pasowało. Jestem bardzo zawiedziony – dodał Dariusz Snarski.

Promotor z Białegostoku już zapowiada ciekawe pojedynki na 2020 rok. – Nadzira Bakhyshieu  chcę skonfrontować z Michałem Leśniakiem, a interesujący byłby także rewanż Przemka Gorgonia z Pawłem Czyżykiem.

źródło: informacja prasowa

Kontynuuj czytanie
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1. Krzysztof Głowacki
2. Adam Kownacki
3. Maciej Sulęcki
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Szeremeta
6. Michał Cieślak
7. Krzysztof Włodarczyk
8. Artur Szpilka
9. Robert Parzęczewski
10. Damian Jonak

Ostatnia aktualizacja rankingu: 11.04.2019

TVP Sport
08/12/2018 04:20

Cecilia Breakhus vs Aleksandra Magdziak Lopes Walka Cecilii Breakhus z Aleksandrą Magdziak Lopes

Polsat Sport Fight
08/12/2018 03:00

Wasyl Łomaczenko vs Jose Pedraza Polsat Sport Extra. Walka Wasył Łomaczenko vs Jose Pedraza.

Polsat Sport
08/12/2018 20:00

Kell Brook vs Michael Zerafa W walce wieczoru gali w Sheffield zmierzą się Kell Brook i Michael Zerafa.

Polsat Sport
09/11/2018 20:30

Igor Jakubowski vs Oleksiej Żuk Gala Copa Rocky Boxing Night. Wystąpią Igor Jakubowski, Nikodem Jeżewski, Kamil Gardzielik i Kewin Gruchała.

TVP Sport
11/11/2018 03:55

Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow Ćwierćfinałowy pojedynek w ramach turnieju World Boxing Super Series.

Każdy ma jakiś plan… dopóki nie zostanie trafiony.

— Mike Tyson
Przeczytaj pozostałe artykuły - wróć na stronę główną

Popularne